Огледни час „Утицај загађивања животне средине на ментално здравље

У петак 04. 06.2021. одржан је огледни час под називом „Утицај загађивања животне средине на ментално здравље“, који представља корелацију знања из Психологије и Екологије и заштите животне средине. Предавачи су били наставници поменутих предмета: Давидовић Јелена и Вујиновић Драгана, а одељење које је учествовало је II-3 (санитарно – еколошки техничар). Ученици су кроз интерактивни приступ дошли до нових знања и употпунили већ постојећа, а посебно је истакнуто како загађен ваздух у нашем граду утиче на ментално здравље. Ученици су кроз групни рад изнели предлоге како људи могу утицати на очување своје животне средине и дефинисали су како то позитивно утиче на ментално здравље, али су такође и размислили о разлозима због којих су људи пасивни по питању очувања животне средине и како то негативно утиче на њихово ментално здравље. Ученици су показали велику заинтересованост за ову тему и својом активношћу допринели квалитету часа.

Више на фб страни школе.