ТРИБИНА – УСМЕРИМО ОЧИ КА ДИЈАБЕТЕСУ 30.11.2016.

Поводом Дана борбе против дијабетеса ДЗ Ваљево организово је здравствену трибину „УСМЕРИМО ОЧИ КА ДИЈАБЕТЕСУ“, посвећену овој масовној незаразној болести данашњице. Ученици и наставници наше школе присуствовли су трибини и дали допринос изложбом здравствено васпитних радова ученика трећег разреда. _ Програм трибине : Уводна реч о дијабетесу – Весна Павловић, главна сестра Патронажне службе Правилна исхрана као превенција болести – Прим. др Јасмина Лукић, спец. опште медицине, Саветовалиште за исхрану Клиничка слика и дијагностика дијабетеса – Др Славица Ускоковић, спец. опште медицине, координатор Саветовалишта за дијабетес Терапијски приступ дијабетесу и значај физичке активности – Др Наташа Станковић, спец. опште медицине, Саветовалиште за дијабетес Компликације дијабетеса – Др Бојана Стојковић, спец. опште медицине, Саветовалиште за дијабетес Диабетес меллитус тип 1 – Др Јелена Јовановић, спец. педијатрије Дијабетес у трудноћи – Др Душко Антонић, спец. гинекологије и акушерства Рад Саветовалишта за дијабетес Дома здравља Ваљево – Др Јелена Гајић, спец. опште медицине, Саветовалиште за дијабетес. Приказ случаја, по један случај код деце и одраслих. Питања и дискусија.

tribina