СВЕТСКИ ДАН БОРБЕ ПРОТИВ ДИЈАБЕТЕСА

Ученици III-3 (Марија Продановић, Виолета Николић, Тешић Драгана) и III-4 (Нина Аћимовић, Јасмина Алексић, Анђела Бојичић) са наставницама Милицом Марковић и Иваном Илић, у сарадњи са Црвеним крстом, патронажном службом Дома здравља и Заводом за јавно здравље, обележили су Светски дан борбе против шећерне болести. У просторијама Дома здравља ученици су суграђанима мерили артеријски крвни притисак и делили здравствено-васпитни материјал.

Светски дан борбе против дијабетеса (WDD) се обележава сваке године 14. новембра, на рођендан Сер Фредерика Бентинга, који је 1922. заједно са Чарлсом Бестом открио инсулин, и представља највећу светску кампању усмерену на подизање свести о дијабетесу.

Тема Светског дана борбе против дијабетеса 2021-2023. године је ПРИСТУП САВРЕМЕНОЈ ДИЈАБЕТОЛОШКОЈ ЗАШТИТИ. Она наглашава важност системске бриге друштва о особама са дијабетесом и подразумева приступ модерним, иновативним терапијама, технолошким решењима, као и одговарајућу доступност лекара пацијентима.