Дружење ученика Медицинске школе са ученицима специјалних одељења

Ученици 4. године медицинске школе ,,Др Миша Пантић“ , смер Педијатријске сестре, у оквиру вежби из дечје неуропсихијатрије посетили су ученике специјалних одељења у сусрет новогодишњим и божићним празницима, доневши им том приликом пакетиће. Након упознавања са радом специјалних одељења, ученици Медицинске школе су постављали питања која их занимају, што значајно доприноси мењању ставова и односа према деци са сметњама у развоју, јер су се поједини ученици први пут сусрели са ученицима којима је потребна додатна подршка. Због предрасуда које носе из породице и окружења, потребно је зближити децу из редовних школа са децом са сметњама у развоју и радити на брисању предрасуда и мењају свести о њима, низом различитих активности, социјализацијом и дружењем.